Ogólnopolski konkurs wiedzy pożarniczej
„Młodzież zapobiega pożarom”                                   czyt...
 „Dziadkowie są najlepsi na świecie
 W dniu 17 stycznia 2018 roku, odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych pod hasłem:
 „Dziadkowie są najlepsi na świecie”
 Dzięki dużemu zaangażowaniu i pomysłowości dzieci powstały piękne prace, pełne barwnych i ciekawych rozwiązań plastycznych. Przedstawiały portrety dostojnych dziadków i uśmiechniętych babć oraz miłe chwile wspólnie spędzone.
 Do oceny prac zaproszono panią Agnieszkę Wilkanowską – nauczycielkę plastyki w naszej szkole.
 Laureatami konkursu zostali:   I miejsce - Zuzanna Mączka kl 1e
 II miejsce - Laura Zasada kl 1e
 III miejsce – Zofia Klonowska kl 1f
 Wyróżnienia otrzymali:   Wiktoria Gromada kl 1 d
 Julia Chudecka kl 1e
 Laura Siwak kl 1f
 Wiktoria Bekalarek kl 1b
 Organizator: Wioletta Pisarek-Iwaniak
„Piątka” w Gołuchowie
Od wielu lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Mój Las”. Do tradycji szkoły należy zdobywanie laurów na szczeblu regionalnym przez uczniów klas I-III na scenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.
W tym roku dzieci z klas młodszych wykonały prace nt „Mój ulubiony mieszkaniec lasu”. Barwne zwierzęta leśne wykonane były różną techniką. Obok namalowanych farbami i kredkami, znalazły się wyklejane, tworzone techniką 3D czy ozdobione piórami, mchem lub liśćmi. Uznanie jurorów i wyróżnienie zdobyły prace uczniów:
I miejsce dla Wiktora Sylwestrzaka z klasy IIIa p. Anny Sockiej
III miejsce dla Zuzanny Mączki z klasy Ie p. W. Pisarek Iwaniak
III miejsce dla Natalii Urzędowskiej z klasy Id p. Beaty Stasiak
Wyróżnienie dla Jakuba Ciszewskiego z klasy Id p. Beaty Stasiak
Wyróżnienie dla Macieja Trawentkowskiego klasy Id p. Beaty Stasiak
Wyróżnienie dla Pauliny Rosiak z klasy III g, p. Elżbiety Pacześnej
       Prace, które zajęły I i II miejsce zostały wysłane do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie, gdzie wezmą udział w etapie centralnym.
       Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 19 stycznia 2018r. w sali Powozowni w Gołuchowie. W gali udział wzięli laureaci, nauczyciele i rodzice dzieci. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczał dyr. OKL mgr inż. Benedykt Roźmiarek. Imprezę uświetniła wycieczka po Muzeum Leśnictwa.
„Piątka” zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Jak co roku nasza społeczność aktywnie włączyła się w akcję Jurka Owsiaka.
Z kwest i grudniowego kiermaszu, który odbył się w budynku A uczniowie zgromadzili 1911zł. W dniu finału imprezy – 13 stycznia, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wylicytowali za tę kwotę dwie koszulki oraz książkę „Opowiem Ci historię” sygnowane serduszkami WOŚP. Na aukcję z naszej szkoły został przekazane dwa kalendarze i 3 prace plastyczne. Z ich sprzedaży do fundacji pana Owsiaka trafiło kolejnych 950 złotych. Mamy nadzieję, że za rok zbierzemy jeszcze większe kwoty, bo warto pomagać, a to co dajemy, często do nas wraca.