Kto je owoce i warzywa, ten najczęściej zdrowy bywa
W miesiącu październiku, w ramach promocji zdrowego odżywiania pod hasłem „Kto je owoce i warzywa, ten najczęściej zdrowy bywa” uczniowie klas 1B, 1F i 1A pod kierunkiem swoich wychowawczyń: P. Renaty Gibasiewicz, P. Marzanny Kmieć
i P. Marioli Frątczak przygotowali kanapki, soki owocowe i owocowe szaszłyki. Następnie, spożywając te potrawy, dzieci oceniały je pod względem walorów smakowych, zdrowotnych i estetycznych. W ten sposób zapoznały się z wartościami odżywczymi owoców i warzyw. Akcja odbyła się w ramach działalności MSU.
Renata Gibasiewicz i Marzanna Kmieć
CODE WEEK w naszej szkole
Code Week to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. W tym roku trwał od 7 do 22 października. W naszej szkole uczniowie klas 3d, 5a i 6e wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. Na zajęciach z inicjatywy nauczycieli Anny Karbowskiej
i Mariana Karbowskiego uczyli się programować w języku LOGO oraz z wykorzystaniem małych robotów - Ozobotów.
Ozoboty rozpoznawały odpowiednie sekwencje kolorowych linii, które narysowały dzieci i podążały ich śladem. Za pomocą flamastrów w bardzo prosty sposób młodsze dzieci pisały pierwszy swój program, a starsze do ich zaprogramowania użyli platformy Ozoblockly. Zajęcia sprawiły uczniom dużo radości i satysfakcji.
Gra miejska w ramach projektu "Żyj świadomie, bez przemocy".

SP 5 bije rekord z WOŚP
16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października WOŚP organizuje akcję, która ma na celu wspólne promowanie w całym kraju nauki pierwszej pomocy.
W tej akcji już po raz kolejny, w samo południe wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Ponad 120 osób z klas 3d, 3c, 4d, 4c, 5a i 7a pod opieką pani pielęgniarki Wandy Wójcik i nauczycieli Anny i Mariana Karbowskich przez pół godziny bez przerwy zmieniając się co kilka minut uciskało trzy  fantomy próbując pobić rekord
w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.
Uczestnicząc w tym przedsięwzięciu chodzi nam o to, by pokazywać, że umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest bardzo ważna, że dzieci potrafią to robić, między innymi  dzięki zajęciom odbywającym się
w naszej szkole, podczas których realizowany jest programu WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Każda z osób biorących udział w akcji spisała się znakomicie, wkładając w wykonanie zadania wiele sił
i zaangażowania.  Dziękujemy!
Jestem już uczniem Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku
Tak mogą pwiedzieć o sobie uczniowie klas pierwszych, którzy 5 października 2017 roku złożyli uroczyste ślubowanie. Wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów, radosnych chwil i bardzo dobrych ocen życzyli: pani dyrektor Zdzisława Kośla, zaproszeni goście, nauczyciele i starsi koledzy. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości.
     Niech zdobywanie wiedzy będzie dla nich wielką radością i wspaniałą podróżą!
                                                                                                  M. Frątczak, D.Bonikowska