Po ciężkiej pracy w I półroczu nauki nasi  uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej. Młodsi uczniowie bawili się 7 lutego a starsi dzień później. Ponieważ na 8 lutego przydał „tłusty czwartek” w tradycyjnym poczęstunku, nie mogło zabraknąć pysznych pączków! Frekwencja była naprawdę wysoka. Wielu uczniów przybyło ze swoimi rodzicami i młodszym rodzeństwem. Tegoroczna Choinka była bardzo udana, wszyscy świetnie się bawili, dlatego do domu każdy wrócił zmęczony, lecz szczęśliwy.
Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie tej wyjątkowej dla wielu uczniów imprezy.

Tydzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie
i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
W 2018 DBI obchodziliśmy 6 lutego.  W naszej szkole od 5 do 9 lutego we wszystkich klasach realizowane były treści związane z bezpieczeństwem w Internecie.
Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem  „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Podczas obchodów chcieliśmy podkreślić to,  że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.   Dzieci oglądały filmy edukacyjne, które są również dostępne w Internecie: „Owce w sieci”, „Siecioszkoła”, „Sieciaki”, „Przygody Plika i Foldera w Sieci”, 3...2...1... Internet!”, „Gdzie jest Mimi?”. W styczniu został ogłoszony konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów klas V i VI: „Wady i zalety Internetu”. Wyniki konkursu:

I miejsce: Oskar Witkowski  VI D
II miejsce: Tymoteusz Smak V C
III miejsce: Julia Łukaszewska V C
Wyróżnienie: Maja Jaromińska VB, Natalia Wielgocka VI D,
Anastazja Brzyszcz V C, Miłosz Drabina V C

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele informatyki
Święto Matematyki
29.01-02.02.2018
W dniach 29.01-02.02.2018 r w naszej szkole odbywało sie Święto Matematyki. Przygotowali je nauczyciele matematyki: Dorota Michalska, Mariola Waloszek i Magdalena Strymer.
Celem naszego przedsięwzięcia było popularyzowanie matematyki wśród uczniów. Uczniowie codziennie zmagali się
z różnymi formami konkursów i zabaw matematycznych.
29.01.2018 r odbył się konkurs dla klas IV- „Projekt okładki książki z matematyki” w którym uczniowie prezentowali wykonane przez siebie ciekawe propozycje wymarzonej przez siebie okładki do książki z matematyki.
Laureatami tego konkursu zostali uczniowie:
Klasy IV
I miejsce: Martyna Kazikowska 4d, Kaja Dobrowolska 4c
II miejsce: Tatiana Stawieraj 4d
III miejsce: Marta Kęska 4d
Prace uczniów można było obejrzeć w auli szkoły.
Wtorek należał do klas  IV i V. Uczniowie tych klas brali udział w interaktywnych konkursach „Mistrz Tabliczki Mnożenia” dla klas IV oraz „Co ma pierwszeństwo?” dla klas V
Laureatami klas IV zostali uczniowie:
I miejsce: Adam Podwalny 4d
II miejsce: Martyna Kazikowska 4d
III miejsce: Filip Dygas 4a
Laureatami klas V zostali uczniowie:
I miejsce: Nikola Świerczynska 5c
II miejsce: Dawid Frątczak 5d
III miejsce: Szymon Wszędybył 5b
W środę odbył się konkurs na plakat promujący matematykę dla klas V.
Laureatami tego konkursu zostali:
I miejsce: Cyprian Oleksy, Michał Sikorski 5a
II miejsce: Julia Misiak, Natalia Musielak 5d
III miejsce: Kacper Nowak 5a

Czwartek to był dzień klas VI i VII. W tym dniu uczniowie klas VI, mogli obejrzeć filmiki matematyczne wykonane przez uczniów klas VI „Czy matematyka w życiu jest potrzebna?” i wybrać zwycięzców tego konkursu oraz wystawę fotograficzna „Matematyka w fotografii” wykonaną przez uczniów klas VII
Laureatami tego konkursu zostali:
Klasy VI:
I miejsce: Martyna Kowalska, Natalia Wielgocka, Aleksandra Jakomulska 6d
II miejsce: Aleksandra Stefanowska, Szulc Klaudia, Łazuga Natalia, Włodarczyk Jagoda, Grzesiak Zuzanna 6e
III miejsce: Kaczkowski Hubert i Jakub Grzelka 6d oraz Karbowski Konrad i Antoni Jędrasiak 6c
Klasy VII:
I miejsce: Nowinowska Sandra 7a
II miejsce: Zieliński Mikołaj 7c
III miejsce: Aleksandra Gomułka, Martyna Szalewska, Michalina Sobczak 7d

Zakończenie Święta odbyło się w auli szkoły, gdzie wręczono nagrody (okolicznościowe kubki) i dyplomy z konkursów. Sponsorem nagród była firma Alexas, której organizatorzy serdecznie dziękują. Uczniowie mogli również obejrzeć przedstawienie matematyczne w wykonaniu uczniów klasy matematycznej klasy 6d „Sąd nad matematyką” oraz nagrodzone filmy matematyczne.
Organizatorzy dziękują uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację święta i aktywne uczestnictwo
w konkursach i zabawach.
Dorota Michalska, Mariola Waloszek, Magdalena Strymer