Menu główne:

Festyn rodzinny
 „Zdrowie pod choinkę”
            7 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny festyn rodzinny, na którym gościliśmy Uczniów, Rodziców, Dziadków, Mieszkańców Osiedla, Seniorów i wszystkich Przyjaciół naszej Szkoły. Miło nam było gościć także Burmistrza Miasta Turku,
Pana Romualda Antosika.
 „Zdrowie pod choinkę” to tradycyjna promocja holistycznego ujęcia zdrowia, a więc w każdym jego aspekcie: fizycznym, psychicznym, duchowym. Poprzez wspólne grudniowe spotkania promujemy spędzany czas z rodziną i przyjaciółmi, rozwijanie talentów, znalezienie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego (w oderwaniu od telewizora i komputera), aktywność fizyczną, zdrowe, samodzielnie wykonane przekąski.
            W tym roku - oprócz skorzystania z ulubionych przez wszystkich tradycyjnych stoisk ze smakołykami i ozdobami - można było nabyć tanią książkę (dzięki akcji Biblioteki Szkolnej), kupić los na loterii, przygotowanej przez szkolną Świetlicę, obejrzeć pokaz klubu Karate Kyokushin, dowiedzieć się, jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej (szkolili nas ratownicy
z Fundacji Złota Godzina), zmierzyć ciśnienie u pielęgniarki szkolnej, Pani Wandy Wójcik. Ponadto pod okiem instruktora,
Pani Joanny Grzelak, wykonywano przepiękne ozdoby choinkowe, a w sali gimnastycznej grano w tenisa stołowego i w piłkę. Natomiast w jednej z klas odbyło się spotkanie dla dziewcząt i kobiet z lekarzem ginekologiem Panią Anetą Kolendą – Jaros.
Na zakończenie biliśmy rekord jak największej ilości osób skaczących przez skakanki w jednym momencie.
            Zebrane podczas festynu środki będą wsparciem dla Wolontariatu, WOŚP oraz osób potrzebujących.
            Dziękujemy Panu Burmistrzowi Romualdowi Antosikowi, Dyrekcji Szkoły, Rodzicom, Obsłudze, Wychowawcom, Pielęgniarce Szkolnej, Fundacji Złota Godzina, Pani Doktor Anecie Kolendzie – Jaros, Panu Dariuszowi Jasiakiewiczowi
i wszystkim, którzy wzięli udział w festynie.
                                                                                               Organizatorzy:
 Koordynatorzy SzPZ :
 wicedyrektor Agnieszka – Putiatycka - Łopata i Izabela Matusiak
 oraz zespół SzPZ:
 Małgorzata Bulska, Sylwia Szymańska -Szczęśniak i Włodzimierz Piekarczyk.
MIKOŁAJ  W  SZKOLE
Chociaż za oknem brak śniegu nastrój świąteczny w Szkole Podstawowej nr 5, gości już od pierwszych dni grudnia.
6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż – zgodnie z tradycją – gościmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli  bardzo entuzjastycznie.
Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał Mikołaj z pomocnikami.
W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe” czapki przyozdobiły głowy 404 uczniów, co oznacza że 55% społeczności szkolnej przyłączyło się do wspólnej zabawy. Tym samym ustalamy pierwszy rekord szkoły.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Dziadzio Mikołaj w naszej szkole
6 grudnia obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nauczania Integracyjnego Dzieci i Młodzieży.
Uczniowie kl. I e w pięknych strojach mikołajkowych zaprezentowali inscenizację pt. "Idzie Mikołaj", na którą składały się wiersze i piosenki.
Gościem uroczystości był burmistrz Jerzy Kurzawa, który przybył do dzieci z życzeniami i wielką torbą słodkości.
Wiele emocji dostarczył dzieciom oczekiwany Mikołaj, który przybył z prezentami. Radości i zadowolenia ze strony dzieci nie było końca. Każde dziecko było uśmiechnięte i szczęśliwe.
Na realizację uroczystości pozyskano fundusze z budżetu Gminy Miejskiej Turek, od firm z Turku oraz od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5.
Wszystkim zaangażowanym rodzicom z kl. I e i IV f oraz młodzieży z Wolontariatu prezes stowarzyszenia – Elżbieta Trawczyńska i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 bardzo dziękują.
Światowy Dzień AIDS
4 grudnia 2018 w Miejskim Domu Kultury w Turku, odbyła się uroczystość związana z obchodami Światowego Dnia AIDS.
Wyniki konkursów ogłoszono podczas tego spotkania. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku oraz Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia we współpracy ze Starostwem Powiatowym ogłosiła konkurs na plakat pod tytułem „Uzależnienia sprzyjają HIV”. W konkursie wzięło udział 127 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu tureckiego.
W tym konkursie I miejsce zajął Michał Michalak - uczeń klasy 7b.
Również Miejski Dom Kultury w Turku wspólnie z placówkami oświatowymi zorganizował konkurs profilaktyczny „Turek-LAB-żyj, nie ulegaj, walcz…”. W tym konkursie III miejsce zajęli Jacek Wroniak i Kacper Dobrosiński - uczniowie klasy 8d.
Opiekunem uczniów była Jolanta Ochapska.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.