Przejdź do treści

Menu główne:

II okres

Sport
  Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych
    W dniu 29 maja w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Turku ponownie zaliczyli udany występ. W kategorii wiekowej 2005-2006 Jakub Bugaj, Gabriel Janik, Oskar Witakowski, Kacper Chojnacki, Michał Sikorski zajęli jako drużyna 5 miejsce w województwie na 27 sklasyfikowanych szkół. Wynik zasługuje na słowa uznania. Natomiast startujący indywidualnie w kategorii 2007-2008 Bartosz Rzempołuch z rocznika 2008 zajął 12 lokatę biegnąc na dystansie 1000m.
Aby unaocznić świetny wynik Bartka trzeba dodać, iż w biegu tym uczestniczyło 187 chłopców,
a  tylko dwóch  z rocznika 2008 i 2009  go wyprzedziło, reszta czołówki to rocznik 2007.
Ten fakt  niewątpliwie pokazuje jaki potencjał posiada ten młodziutki biegacz.
  Bardzo cieszą nas sukcesy naszych uczniów, serdecznie  im gratulujemy. Oby tak dalej!
Zawodników  z "Piątki" wspierał opiekun Włodzimierz Piekarczyk
Mistrzostwa Rejonu w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców
W dniu 17 maja w Słupcy odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców Szkół  Podstawowych (2005 i młodsi).
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku zajęła czwarte miejsce na 10 startujących szkół. Cieszymy się z udanego występu i możliwości rywalizacji z najlepszymi szkołami  z innych powiatów  rejonu konińskiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Bugaj, Kacper Chojnacki, Adam Oleksy, Miłosz Dymbiński, Adam Dzieran, Oskar Witakowski.
Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców
W dnu 15 maja w Kaczkach Średnich  odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku składała się z czterech drużyn:
grupa starsza dziewczęta(2005 i 2006), chłopcy (2005 i 2006), dziewczęta (2007 i młodsze), chłopcy (2007 i młodsi).
Uczniowie naszej szkoły osiągnęli  bardzo dobre wyniki  w swoich startach biegowych  na  urozmaiconej  i  wymagającej trasie.
Dziewczęta grupy młodszej zajęły 2 miejsce, chłopcy młodsi byli 3, dziewczęta starsze zajęły  5 lokatę, natomiast chłopcy starsi zwyciężyli i uzyskali awans do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się 29 maja w Żerkowie.
Świetnie zaprezentowali się Wiktoria Pilarczyk i Bartosz Rzempołuch,  którzy wygrali biegi w swoich kategoriach i indywidualnie zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, natomiast Gabriel Janik zajął  3 miejsce.
Składy naszych drużyn:
dziewczęta młodsze: Wiktoria Pilarczyk, Zofia Pawlak, Nadia Skrzęta, Martyna Apelt, Julia Ciura, Gabriela Kowalczyk.
chłopcy młodsi: Bartosz Rzempołuch, Kacper Górski, Cyprian Oleksy, Adam Podwalny, Bartosz Baranowski.
dziewczęta starsze: Gabriela Pantachowicz, Martyna Kubiak, Wiktoria Wójtowicz, Nikola Świerczyńska, Aleksandra Palusik.
chłopcy starsi: Jakub Bugaj, Gabriel Janik, Kacper Chojnacki, Michał Sikorski.
Opiekunowie drużyn: Robert Rojek, Włodzimierz Piekarczyk.
Wszystkim naszym sportowcom z ,,Piątki” serdecznie gratulujemy
 Mistrzostwa Powiatu Tureckiego
w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców
 W dniu 9 maja na boisku w Przykonie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego
w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców Szkół Podstawowych (2005 i młodsi).
 W zawodach wzięło udział 8 zespołów (w tym jeden poza konkursem).
Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Turku spisali się bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce awansowali do etapu rejonowego, który odbędzie się 17 maja w Słupcy.
Ponadto w klasyfikacji indywidualnej Miłosz Dymbiński zdobył srebrny medal za rzut piłeczką palantową, a Jakub Bugaj także miał drugi wynik, ale w biegu na 1000m.
Wielkie gratulacje należą się naszym młodym lekkoatletom za walkę i osiągnięty wynik.
Zespół SP5 Turek: Jakub Bugaj, Kacper Chojnacki, Miłosz Dymbiński, Gabriel Janik,
Adam Dzieran, Cyprian Oleksy.                               Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
    DZIEWCZĘTA Z "PIĄTKI" Z BRĄZOWYMI MEDALAMI
   W dniu 08.05.2018r. na stadionie lekkoatletycznym w Przykonie odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt szkół podstawowych. Dziewczęta rywalizowały w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60m, skok w dal, rzut p. palantową i bieg na 600m.
Reprezentacja naszej szkoły SP5 w składzie: Aleksadra Palusik, Gabriela Pantachowicz, Wiktoria Wójtowicz, Zuzanna Grzesiak, Nikola Świerczyńska, JuliaChełminiak zajęła bardzo wysokie III miejsce, uzyskując 876 punktów.
Ponadto w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych konkurencji medale zdobyły:
Gabriela Pantachowicz: złoty medal w rzucie piłeczką palantową (43m)
Aleksadra Palusik: srebrny medal w biegu na 60m (czas 8,95 s.), brązowy medal wbiegu na 600m (czas 2:05)
                                                                     Brawo dziewczęta!!!                                                        Opiekun: Robert Rojek
IX edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika  
W dniu 23 kwietnia na boisku orlik przy Zespole Szkół Technicznych w Turku odbył się Finał Powiatowy IX edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika. Wystąpiły w nim 4 najlepsze szkoły wyłonione podczas wcześniejszych eliminacji. Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Turku zajęli 2 miejsce i zostali Wicemistrzami Powiatu. Nasi piłkarze zagrali bardzo dobrze, strzelali dużo bramek, lecz do wygrania turnieju zabrakło im trochę szczęścia i koncentracji
w końcowych minutach meczów. Warto podkreślić, że nie doznali żadnej porażki w eliminacjach
i finale powiatowym.
Kolejność końcowa turnieju:
1.     ZS Słodków  8 pkt.
2.     SP5 Turek     5 pkt.
3.     SP Władysławów  4 pkt.
4.     SP Tuliszków  0 pkt.
Skład SP5 Turek: Jakub Bugaj, Marcel Czapnik, Tobiasz Adamczyk, Gabriel Janik, Kacper Chojnacki, Adam Oleksy, Miłosz Dymbiński, Cyprian Oleksy, Oskar Witakowski, Igor Pichłacz, Adam Zioła.                                             Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
IX edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2018
W dniu 10 kwietnia na boisku orlik przy Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się eliminacje powiatowe w piłce nożnej  IX edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2018. Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Turku zajęli w nich pierwsze miejsce i uzyskali awans do turnieju finałowego powiatu. Wyniki meczów z udziałem naszego zespołu:
SP5 Turek : SP1 Turek 1:0, SP5 Turek : SP4 Turek 2:1, SP5 Turek : ZS Przykona 0:0,
SP5 Turek : SP1Turek (II zesp.) 3:0.
Skład SP5 Turek: Jakub Bugaj, Tobiasz Adamczyk, Marcel Czapnik, Adam Oleksy, Kacper Chojnacki, Gabriel Janik, Miłosz Dymbiński, Szymon Żabiński, Igor Pichłacz, Oskar Witakowski, Mariusz Frątczak.                                                                   Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
Uczniowie z ,,Piątki” na meczu piłki ręcznej PGNiG w Kaliszu
               Dnia 21 marca 2018 r uczniowie klasy sportowej pod opieką wychowawcy p. Dawida Szymanowskiego oraz nauczycieli w-f p. Sylwii Drzewieckiej oraz p. Roberta Rojka udali się na mecz piłki ręcznej mężczyzn PGNiG do Kalisza. W tym dniu miejscowa Energa MKS Kalisz podejmowała KS Azoty Puławy (aktualnie trzecia drużyna w Polsce). Uczniowie pełnili rolę kibiców drużyny z Kalisza. Mimo głośnego i kulturalnego dopingu naszych uczniów MKS Energa Kalisz przegrała mecz 34:30.
Dla uczniów był to pierwszy w życiu mecz piłki ręcznej oglądany na żywo. Poziom spotkania, atmosfera w hali oraz nieustający doping kibiców sprawił na wszystkich ogromne wrażenie.
Po meczu nasi uczniowie mieli możliwość wejścia na parkiet zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć oraz zebrania autografów znanych piłkarzy ręcznych. W drużynie Azotów Puławy zaprezentowali się srebrni (Niemcy 2007) oraz brązowi (Chorwacja 2009, Katar 2015) medaliści Mistrzostw Świata: Michał Jurecki oraz Patryk Kuchczyński.
III miejsce SP 5 Turek w XXII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza
W dniach 17-18 marca br. w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie odbył się XXII Ogólnopolski Turniej im. Olka Ruminkiewicza. Główną ideą turnieju jest upamiętnienie Olka Ruminkiewicza oraz innych dzieci, które stały się ofiarami przemocy. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Rozgrywki były przeznaczone dla uczniów klas IV i młodszych. W turnieju brali udział także reprezentanci SP 5 Turek. W pierwszym dniu nasi młodzi piłkarze rozegrali mecze grupowe:
SP 5 Turek – SP 1 Luboń   2:0   (Rzempołuch, Marciniak)
SP 5 Turek – SP 3 Konin   2:0   (2x Oleksy)
SP 5 Turek – SP Chrzanowice   3:0   (Oleksy, Rzempołuch, Marciniak)
Z kompletem zwycięstw chłopcy z ,,Piątki” awansowali do półfinału turnieju.
W drugim dniu turnieju odbyły się mecze o miejsca. W półfinale niestety przegraliśmy z SP 8 Kalisz 0:4. Mecz o III miejsce rozegraliśmy z gospodarzem turnieju – SP 15 Konin. Po dokładnym podaniu Antka kapitalną bramkę zdobywa Bartek Rzempołuch – wygrywamy 1:0.
Drużyna z ,,Piątki” została nagrodzona Pucharem za III miejsce oraz nagrodami rzeczowymi. Najlepszym bramkarzem został wybrany Wiktor Janicki –Wiktor otrzymał Puchar oraz piłkę.
Skład SP 5 Turek:
Wiktor Janicki, Bartosz Rzempołuch, Antoni Szymanowski, Cyprian Oleksy, Jan Marciniak, Adam Podwalny, Bartosz Baranowski.
Trener zespołu Dawid Szymanowski
Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Chłopców
W dniu 21 marca w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych, w których udział wzięło 6  najlepszych szkół  w swoich powiatach. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku zostali Wicemistrzami Rejonu przegrywając w finale z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku  0:2. W drodze do finału nasz zespół pokonał SP Koło, SP Ostrowite, SP Wilczyn w stosunku 2:0. Gratulacje dla siatkarzy z "Piątki" za osiągnięty wynik i świetną walkę. Skład SP5 Turek: Oskar  Witakowski, Hubert Kaczkowski, Jakub Mielcarski, Kacper Chojnacki, Adam Zioła, Marcel Czapnik, Miłosz Dymbiński, Michał Michalak, Antoni Jędrasiak, Szymon Żabiński.
Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Ręcznej Chłopców
W dniu 14 marca w hali MOSiR w Koninie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. Powiat Turecki reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku. W wyniku losowania nasi uczniowie trafili do bardzo trudnej grupy ze szkołami, które każdego roku odnoszą sukcesy na tym etapie rozgrywek, SP3 Konin i SP Przedecz. Porażki z Koninem 6:14 i z Przedczem 7:13 pozbawiły nas szans na wyjście z grupy i tym sposobem zajęliśmy V miejsce. Natomiast nasi grupowi rywale po kolejnych wygranych w półfinałach ponownie spotkali się w finale, w którym lepsza okazała się SP3 Konin. Skład reprezentacji SP5 Turek: Marcel Rosiak, Szymon Żabiński, Jakub Bugaj, Marcel Czapnik, Kacper Chojnacki, Mariusz Frątczak, Adam Zioła, Michał Michalak, Jakub Mielcarski.                     Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Piłce Koszykowej Chłopców
W dniu 9 marca w Dobrej odbyły się Finały Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych (2005 i młodsi). Wystąpiły w nich cztery najlepsze zespoły wyłonione podczas eliminacji. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku w meczu półfinałowym doznali porażki z faworytami z Dobrej 12:29, natomiast zespół z Przykony pokonał Szkołę Podstawową nr 1 w Turku i tym sposobem obie szkoły z naszego miasta  musiały zadowolić się rywalizacją o trzecie miejsce. Pojedynek ten był pełen sportowej dramaturgii
i niesamowite emocje towarzyszyły mu do samego końca. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 12:12. Trzy minuty dogrywki także nie przyniosły rozstrzygnięcia. Potrzebne były rzuty osobiste po których wygraliśmy jednym punktem dzięki celności Gabriela Janika. Wielka radość zapanowała wśród uczniów ,,Piątki", którym zwycięstwo to zapewniło trzecie miejsce w powiecie. W spotkaniu finałowym także nie zabrakło emocji, ale ostatecznie to uczniowie z Dobrej cieszyli się z wygranej i pierwszego miejsca  w powiecie nieznacznie pokonując zespół z Przykony. Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku: Jakub Bugaj, Marcel Czapnik, Gabriel Janik, Szymon Żabiński, Kacper Chojnacki, Jakub Mielcarski, Mariusz Frątczak, Adam Zioła, Miłosz Dymbiński, Michał Michalak, Konrad Karbowski, Antoni Jędrasiak.                          Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk

Finał Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Piłce Siatkowej Chłopców
We wtorek 6 marca w Hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku odbyły się Finały Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych (2005 i młodsi). Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Turku zdobyli Wicemistrzostwo Powiatu. Lepsi okazali się tylko siatkarze
z ,,Jedynki" z którymi nasz zespół przegrał 1:2. Obie szkoły awansowały do Mistrzostw Rejonu. Trzecie miejsce zajęła SP nr 4 Turek, a czwarte SP Malanów. ,,Piątka" wystąpiła w następującym składzie: Hubert Kaczkowski, Oskar Witakowski, Jakub Mielcarski, Kacper Chojnacki, Jakub Bugaj, Szymon Żabiński, Antoni Jędrasiak, Miłosz Dymbiński, Konrad Karbowski, Marcel Czapnik.                                                                                        Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk

Koszykówka Chłopców
W środę 28 lutego w Przykonie odbyły się Eliminacje Powiatowe w Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych (2005 i młodsi). Zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 zajął drugie miejsce
i awansował do Finałów Powiatu, które zaplanowano na 9 marca w Dobrej. Wyniki spotkań eliminacyjnych:
                                                               SP5 Turek : SP Przykona 15:16
                                                               SP5 Turek : SP4 Turek 24:12
                                                               SP4 Turek : SP Przykona 11:17
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Bugaj, Marcel Czapnik, Kacper Chojnacki, Gabriel Janik, Szymon Żabiński, Adam Zioła, Oskar Witakowski, Jakub Mielcarski, Mariusz Frątczak, Michał Michalak, Antoni Jędrasiak,
Konrad Karbowski.                                                                                            Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
Turniej tenisa stołowego
W dniu 14 lutego w naszej szkole odbył się otwarty turniej  tenisa stołowego dla dzieci szkół podstawowych zorganizowany w ramach ferii zimowych na sportowo. W rozgrywkach tych zwyciężyła Julia Sochacka uczennica klasy 4c, drugie miejsce zajął Cyprian Oleksy z klasy 5a, natomiast trzeci był Emil Kubiak z klasy 4c. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz kalendarze, które ufundowała  Dyrekcja Szkoły oraz  Pan Andrzej Sochacki. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Robert Rojek i Włodzimierz Piekarczyk.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego