Przejdź do treści

Menu główne:

Sport
Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym
W dniu 20 października w  Brudzewie odbyły Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt
i Chłopców Szkół  Podstawowych (rocznik 2005 i młodsi). Szkołę Podstawową nr 5 w Turku reprezentowali Antoni Jędrasiak
i Adam Oleksy, którzy zajęli 3 miejsce na 9 startujących drużyn. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie tocząc niezwykle emocjonujące i długie  pojedynki. Zawody rozgrywano systemem brazylijskim, a duet z ,,Piątki’’ spędził przy stole tenisowym niemal trzy godziny. Wysiłek zawodników nie poszedł jednak na marne, gdyż po skończonej rywalizacji odczuwali oni radość
i satysfakcję z osiągniętego wyniku. Wspólnie z nimi cieszył się ich opiekun Włodzimierz Piekarczyk. Pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Słodków, a drugie SP Turkowice.
Pierwsze zawody sportowe za nami
W dniu 6 października w  Russocicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W kategorii szkół podstawowych (rocznik 2005 i młodsi) reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku osiągnęły bardzo dobry wynik. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli
w swoich biegach 3 miejsca, a walka sportowa odbywała się w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych. Nasze zespoły wystąpiły w następujących składach - dziewczęta: Aleksandra Palusik, Martyna Kubiak, Wiktoria Wójtowicz, Nikola Świerczyńska, Julia Chełminiak, Anna Ostrzeszewska, Nadia Skrzęta, Patrycja Pietrzak, Aleksandra Drzewiecka  - opiekun Robert Rojek.
Zespół chłopców: Kacper Chojnacki, Cyprian Oleksy, Adam Oleksy, Miłosz Dymbiński, Bartosz Rzempołuch, Adam Dzieran, Michał Sikorski,Gabriel Janik   - opiekun Włodzimierz Piekarczyk.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego