Przejdź do treści

Menu główne:

I okres

Sport
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 Mistrzami Powiatu!
   W dniu 17 stycznia w hali sportowej w Malanowie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych (rocznik 2005 i młodsi). W zawodach tych zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Turku zajął  1 miejsce zdobywając tytuł Mistrza Powiatu.
W półfinale uczniowie z ,,Piątki" pokonali SP Słodków 14:4 , natomiast w finale zwyciężyli SP Malanów 10:5.
Skład SP5 Turek: Miłosz Dymbiński, Kacper Chojnacki, Marcel Czapnik, Jakub Bugaj , Michał Michalak, Jakub Mielcarski, Szymon Żabiński, Gabriel Janik , Marcel Rosiak, Konrad Karbowski, Adam Zioła, Mariusz Frątczak.
Opiekun - Włodzimierz Piekarczyk
Eliminacje Powiatowe w Piłce Ręcznej Chłopców
We wtorek 12 grudnia w Tuliszkowie odbyły się Eliminacje Powiatowe w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Turku pokonali zespoły; SP Tuliszków 8:2, oraz SP Przykona 15:8. Chłopcy z ,,Piątki'' awansowali do finałów powiatowych, które zaplanowano na 17 stycznia. Nasza drużyna wystąpiła w następującym zestawieniu: Miłosz Dymbiński, Marcel Czapnik, Jakub Bugaj, Kacper Chojnacki, Szymon Żabiński, Gabriel Janik, Mariusz Frątczak, Adam Zioła, Jakub Mielcarski, Marcel Rosiak, Konrad Karbowski, Hubert Kaczkowski.                                              Opiekun zespołu Włodzimierz Piekarczyk
Mistrzostwa Rejonu w Halowej Piłce Nożnej
W poniedziałek 13 listopada w Koninie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku zajęła w nich V miejsce przegrywając mecze grupowe z Koninem i Kołem w stosunku 0:1. Przeciwnicy okazali się nieco lepsi, ale nasi chłopcy dzielnie walczyli i zasłużyli na słowa pochwały. Zespół z ,,Piątki’’ tworzyli ci sami uczniowie, którzy odnieśli zwycięstwo w Mistrzostwach Powiatu.
Piątka najlepsza w kategorii szkół podstawowych w Biegach Niepodległości w roku 2017

Pomimo trudnych warunków pogodowych nasi uczniowie nie zawiedli i licznie stawili się na starcie zdobywając pierwsze miejsce deklasując rywali.
Klasyfikacja generalna - szkoły podstawowe:
SP 5 Turek - 308 pkt.
SP 4 Turek - 182 pkt.
ZSP Słodków  - 169 pkt.
SP Witkowo - 149 pkt
SP 1 Turek - 132 pkt.
Ogółem sklasyfikowwano 39 szkół.
Gratulujemy dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom.   
"Piątka Mistrzem Powiatu"
W czwartek 9 listopada w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców ze Szkół Podstawowych. W gronie 8 finalistów wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji wystąpiła Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5
w Turku. Nasi uczniowie zaprezentowali się najlepiej spośród  wszystkich uczestników  i w pełni zasłużyli na pierwsze miejsce pokonując w finale zespół z Władysławowa  4:0. Dzięki dobrej organizacji gry, podczas całego turnieju nie straciliśmy ani jednej bramki. Brawa dla piłkarzy
z ,,Piątki’’ za osiągnięcie  sukcesu sportowego. Jako zwycięzcy  będziemy reprezentować Powiat Turecki w Mistrzostwach Rejonu.
Skład zwycięskiej drużyny: Marcel Rosiak, Adam Oleksy, Kacper Chojnacki, Miłosz Dymbiński, Cyprian Oleksy, Gabriel Janik, Marcel Czapnik, Jakub Bugaj,  Mariusz Frątczak, Adam Dzieran.
Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
Eliminacje Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców
W poniedziałek 30 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyły się Eliminacje Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych (rocznik 2005 i młodsi). W inauguracyjnym meczu piłkarze z ,,Piątki’’ ulegli gospodarzom 1:2, tracąc bramki po kontrze przeciwnika, oraz stałym fragmencie gry. Mimo wielu ataków nie udało się zmienić niekorzystnego wyniku. W kolejnych spotkaniach było dużo lepiej, i tak z SP Wyszyna wygraliśmy 5:1, a z SP Boleszczyn 10:0. Nasza drużyna oraz SP nr 1 awansowały do finałowej fazy rozgrywek, które odbędą się 9 listopada również w hali ,,Jedynki’’. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 wystąpiła w następującym składzie: Marcel Rosiak, Konrad Karbowski, Adam Oleksy, Cyprian Oleksy, Kacper Chojnacki, Miłosz Dymbiński, Igor Pichłacz, Gabriel Janik, Marcel Czapnik, Jakub Bugaj, Mariusz Frątczak, Adam Dzieran, Igor Wojciechowski.
Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Pływaniu Drużynowym
W środę 25 października na Krytej Pływalni  w Turku odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Tureckiego
w Pływaniu Drużynowym. W  kategorii chłopców szkół podstawowych (2005 i młodsi) zespół Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku zajął 3 miejsce. Naszym uczniom należą się słowa uznania za walkę. Rywale byli bardzo wymagający, dlatego też udało nam się  znacznie poprawić czas w porównaniu
z sesją treningową. Zwyciężyli uczniowie z SP1 Turek, a drugie miejsce zajęła drużyna  SP4 Turek. Obie szkoły uzyskały awans do Finału Województwa. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Oleksy, Cyprian Oleksy, Jan Łopata, Adam Nejme, Paweł Grzelakowski, Michał Sikorski, Kacper Chojnacki, Miłosz Drabina, rez. Jakub Kowalczyk.
Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk
Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym
W dniu 20 października w  Brudzewie odbyły Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół  Podstawowych (rocznik 2005 i młodsi). Szkołę Podstawową nr 5 w Turku reprezentowali Antoni Jędrasiak i Adam Oleksy, którzy zajęli 3 miejsce na 9 startujących drużyn. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie tocząc niezwykle emocjonujące i długie  pojedynki. Zawody rozgrywano systemem brazylijskim,
a duet z ,,Piątki’’ spędził przy stole tenisowym niemal trzy godziny. Wysiłek zawodników nie poszedł jednak na marne, gdyż po skończonej rywalizacji odczuwali oni radość
i satysfakcję z osiągniętego wyniku. Wspólnie z nimi cieszył się ich opiekun Włodzimierz Piekarczyk. Pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Słodków, a drugie SP Turkowice.
Pierwsze zawody sportowe za nami
W dniu 6 października w  Russocicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W kategorii szkół podstawowych (rocznik 2005 i młodsi) reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku osiągnęły bardzo dobry wynik. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli
w swoich biegach 3 miejsca, a walka sportowa odbywała się w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych. Nasze zespoły wystąpiły w następujących składach - dziewczęta: Aleksandra Palusik, Martyna Kubiak, Wiktoria Wójtowicz, Nikola Świerczyńska, Julia Chełminiak, Anna Ostrzeszewska, Nadia Skrzęta, Patrycja Pietrzak, Aleksandra Drzewiecka  - opiekun Robert Rojek.
Zespół chłopców: Kacper Chojnacki, Cyprian Oleksy, Adam Oleksy, Miłosz Dymbiński, Bartosz Rzempołuch, Adam Dzieran, Michał Sikorski,Gabriel Janik   - opiekun Włodzimierz Piekarczyk.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego